הדפס סובלימציה

הדפס סובלימציה – שיטה מתקדמת להדפסה צבעונית איכותית על מוצרים העשויים מפוליאסטר. הדפס סובלימציה הינו סוג של הדפס דיגיטלי אשר מייצר תמונה ברזולוציה גבוהה עם צבעים חדים בהדפסה על חולצות ומוצרי טקסטיל נוספים. ההדפסה נעשית על ידי חומר מיוחד כך שההדפסה הופכת לחלק מהחולצה עצמה, וההדפסה לא בולטת או מורגשת בניגוד להדפסים אחרים. בזכות זאת ההדפסה לא דוהה או משתפשפת עם הזמן בניגוד לסוגי הדפסות אחרות, ומתקבלים חולצה או כל פריט אחר עם הדפסה צבעונית איכותית. 

איך זה עובד?

הדפס סובלימציה הוא הדפס דיגיטלי, כלומר, התמונה להדפסה מתקבלת על ידי המחשב. לאחר מכן התמונה נשלחת למדפסת הזרקת דיו מיוחדת אשר מכילה דיו סובלימציה ייעודי. התמונה מודפסת על נייר ייחודי אשר יודע להכיל נכון את צבעי הסובלימציה.
לאחר קבלת ההדפס על הנייר, התמונה מועברת על ידי מכבש חום, "פרס" לבגד או לחולצה עליהם רוצים להדפיס. החום של המכבש גורם לדיו של התמונה (שנמצא על הנייר) לעבור המראה, "סובלימציה" – מעבר ממצב צבירה מוצק למצב צבירה גז. מולקולות הגז של הצבע נטמעות בתוך המולקולות של הבגד והופכות להיות חלק ממנו. כך מקבלים הדפס איכותי שנשאר לאורך זמן.


סובלימציה – הדפס איכותי שיילווה אותך למשך זמן רב

הדפס סובלימציה הוא הדפס איכותי ביותר שנשאר על חולצות לאורך זמן. יש לו יתרונות רבים – הוא מאפשר הדפסה צבעונית על חולצות, ועל מוצרים נוספים, וכמו כן זהו הדפס איכותי שנשאר לאורך זמן רב מבלי לדהות. עם זאת, חשוב לדעת כי הדפס זה מתאפשר רק על פריטים מבד סינטטי או מפלסטיק ועל פריטים בצבעים בהירים בלבד.