הדפס פלוק


הדפס פלוק הוא הדור הבא בהדפסה על חולצות וכובעים. בעבר, ניתן היה לבצע הדפסה דיגיטלית רק על חולצות בהירות עקב אופיים  של חומרי ההדפסה, אבל הדפס פלוק משנה את כל התמונה. ישנם שני סוגים עיקריים של הדפסי פלוק, ובשניהם חומר ההדפסה הינו חומר פלסטי אשר מודפס על גבי החולצות באמצעות חום. כמו כן, בשני סוגי ההדפסים החומר עובר חיתוך לצורה המבוקשת לפני הצמדתו לבגד על ידי חום.
  • הדפס פלוק פשוט – בהדפס פלוק פשוט, מתבצעת הדפסה בצבע אחד של צורות גדולות כמו אותיות ומספרים למשל. החומר מודפס בפלוטר מיוחד אשר חותך את החומר בדיוק לפי הדוגמה. באופן זה ניתן להדפיס גם לוגו בצבע אחיד, כך שהחיתוך יהיה מדויק לפי צורת הלוגו המבוקש. לאחר ההדפסה והחיתוך בפלוטר, מקלפים את שאריות נייר ההדפסה כך שיישארו רק החלקים שיש להדפיס. את החלקים האלו מדפיסים על גבי החולצה או הכובע על ידי לחץ וחום ב"פרס".
  • הדפס פלוק צבעוני – באופן דומה להדפס הפלוק הפשוט אשר נעשה בצבע אחיד, ניתן לבצע הדפס פלוק צבעוני. הדפס צבעוני נעשה על ידי הדפסת תמונה או לוגו צבעוניים על גבי דף החיתוך. שיטה זו מאפשרת הדפסה דיגיטלית צבעונית גם על חולצות כהות.
הדפס פלוק הוא דרך חדשנית בתחום ההדפסה על חולצות. הדפס זה מאפשר לבצע הדפסה איכותית על מספר קטן של חולצות במגוון רחב של צורות ודוגמאות. כמו כן, טכנולוגיה זו מאפשרת לבצע הדפס דיגיטלי צבעוני על חולצות כהות, דבר שלא התאפשר בעבר. לכן, הדפס פלוק מהווה פריצת דרך בתחום ההדפסה על חולצות וכובעים.